TrueCam A6

to profesjonalna kamera samochodowa, która ochroni Twój samochód

Szukasz profesjonalnej kamery do samochodu, która pozwoliłaby na ochronę przedniej i tylnej części Twojego pojazdu? Właśnie ją znalazłeś. Nowa kamera samochodowa TrueCam A6 tworzy wysokiej jakości nagrania, na których zarówno za dnia, jak i w nocy rozpoznasz tablicę rejestracyjną pozostałych pojazdów oraz ludzkie twarze. Elementem zestawu jest również tylna kamera, z którą uzyskasz doskonały przegląd sytuacji za Twoim autem.

Tylna kamera należy do głównych zalet tego modelu. A to dlatego, że po połączeniu z główną kamerą zobaczysz obraz z tylnej kamery na ekranie LCD, co w bardziej skomplikowanych sytuacjach może ułatwić parkowanie, a przede wszystkim zawsze z łatwością sprawdzisz, co dzieje się za Twoim samochodem. Kamera co więcej – podobnie jak przednia kamera – pozwala na wykonywanie nagrań wideo, w związku z czym w przypadku stłuczki Twojego samochodu z tyłu, będziesz miał do dyspozycji istotny materiał dowodowy.

Kamera TrueCam A6 może się poszczycić łatwą instalacją oraz obsługą. Umiejscowienie mocowania na przedniej szybie Twojego samochodu, podłączenie zasilania oraz ustawienie pozycji nagrywania będzie konieczne tylko za pierwszym razem. W tym celu możesz ponadto wykorzystać więcej rodzajów mocowań, które stanowią zawartość zestawu. Przy każdej kolejnej jeździe możesz kamerę jedynie wsunąć do mocowania i możesz ruszać. Co więcej menu jest całkowicie w języku polskim, w związku z czym z obsługą poradzisz sobie bez konieczności przydługiego śledzenia dokumentacji.

Kamera samochodowa TrueCam A6 jest również wyposażona szeregiem zaawansowanych funkcji. Co więcej możesz dodatkowo dokupić moduł GPS z detekcją radarów prędkości w celu rejestrowania położenia oraz prędkości jazdy.

TrueCam A6 jest profesjonalną kamerą samochodową. Ochroni Twój samochód również podczas Twojej nieobecności.

TrueCam A6

Widok z przodu na kamerę TrueCam A6. Podświetlenie LED, sprytny uchwyt do mocowania kamery i wysokiej klasy obiektyw z możliwością zamontowania wymiennych filtrów CPL i UV.

Powiększ

TrueCam A6

Prosta i wygodna instalacja kamery samochodowej TrueCam A6 przy pomocy specjalnego uchwytu, do którego podłącza się zasilanie. Szybki codzienny montaż – kamerę jedynie wsuniesz w uchwyt i możesz ruszać w trasę!

Powiększ

TrueCam A6

Obsługa kamery TrueCam A6 jest intuicyjna, szybka, a menu po polsku. Najważniejsze funkcje aktywuje się przy pomocy jednego przycisku w trakcie nagrywania.

Powiększ

TrueCam A6

Wystarczy jedno spojrzenie na kamerę TrueCam A6, żeby zrozumieć, jak może być dyskretna na tylnej szybie samochodu.

Powiększ

TrueCam A6 jest profesjonalną kamerą samochodową. Ochroni Twój samochód również podczas Twojej nieobecności.

Nagrywanie w rozdzielczości FULL HD 1080p

Kamera samochodowa TrueCam A6 wykonuje nagranie w maksymalnej rozdzielczości FULL HD 1080p. W efekcie powstałe nagrania posiadają dzięki temu na tyle wysoką jakość, że uwieczniają również te najdrobniejsze szczegóły – z łatwością przeczytasz z nich numer tablicy rejestracyjnej, rozpoznasz twarze ludzi i znaki drogowe. Niezależnie od tego, czy nagrywasz za dnia czy w nocy, w dobrych czy złych warunkach oświetleniowych. Kamera zawsze nagrywa w najwyższej jakości oraz z maksymalną ostrością.

Tylna kamera

Elementem zestawu jest również tylna kamera, dzięki której zyskasz jeszcze lepszy przegląd swojej jazdy. Tylna kamera może być pomocna przy parkowaniu, ale przede wszystkim przyda się podczas codziennej jazdy. A to dlatego, że może nagrywać tak samo jak kamera główna, w związku z czym zareejestruje wszystko, co dzieje się za Twoim samochodem. Docenisz to na przykład w sytuacjach, kiedy ktoś zderzy się z tyłem Twojego auta. Dzięki kamerze zyskasz jednoznaczny materiał dowodowy. Kamera parkowania nagrywa w rozdzielczości HD 720p, a wraz z przednią kamerą połączysz ją z łatwością za pomocą kabla. Wykorzystywanie tylnej kamery ma charakter opcjonalny, co oznacza, że przedniej kamery możesz oczywiście używać samodzielnie.

Bezproblemowa codzienna instalacja

Kamera została przystosowana do codziennego wykorzystania, dlatego z jej instalacją poradzisz sobie w ciągu kilku sekund. Szybka instalacja jest przy tym jedną z najistotniejszych właściwości każdej kamery samochodowej. Mocowanie do Twojego samochodu umieścisz jedynie podczas pierwszego wykorzystania – podobnie jak tylną kamerę. Później podłączanie zasilania oraz ustawianie właściwej pozycji w celu nagrywania nie będziesz musiał się już zajmować. Kamerę z łatwością wsuniesz do mocowania i od razu możesz ruszać.

Film poklatkowy

Timelapse czy też film poklatkowy umożliwia tworzenie nagrania w przyspieszonym trybie. Kamera w ciągu każdej sekundy stworzy jedną klatkę, dzięki której podczas jednej minuty odtworzysz nawet półgodzinne nagranie. W ten sposób z łatwością sprawdzisz, co działo się w okolicy Twojego samochodu przed Twoim przyjściem. Przyspieszone nagrywanie rozszerza pojemność karty pamięci, a oprócz praktycznego wykorzystania niesie ze sobą również wiele zabawy.

G-Senzor

G-Sensor czy czujnik grawitacyjny umożliwia rejestrowanie w formie wykresu kierunek jazdy w trzech osiach przestrzennych. W przypadku stłuczki Twego samochodu, G-sensor dokładnie rozpozna, z którego kierunku pochodziło uderzenie, a jednocześnie zabezpieczy powstające właśnie wideo. Wszelkie dane możesz następnie skontrolować w odtwarzaczu GPS oraz wykorzystać jako materiał dowodowy. W razie wypadku kamera również zabezpieczy aktualne nagrania przed ich zastąpieniem, w związku z czym nie musisz się bać ich utraty.

Tryb parkowania

Dzięki trybowi parkowania możesz zostawić swój samochód z kamerą TrueCam A6 aż na 24 godziny bez konieczności ładowania. Kamera będzie przy tym nieustannie dbała o bezpieczeństwo Twojego samochodu – w razie gdyby ktoś choćby lekko w niego uderzył, automatycznie zacznie nagrywać. Dzięki temu zyskasz ważny materiał dowodowy dla policji czy ubezpieczalni.

Ekran LCD z polskim menu

Istotnym elementem kamery TrueCam A6 jest ekran LCD, na którym możesz w dowolnym momencie skontrolować aktualnie powstające ujęcia, puścić sobie już nagrane wideo lub ustawić potrzebną funkcję kamery. Menu czarnej skrzynki jest w całości w języku polskim, w związku z czym przy jego obsłudze nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki. Co więcej jest na tyle przejrzyste, że poradzisz sobie również bez przydługiego śledzenia dokumentacji.

Nagrywanie w pętli

Z kamerą samochodową TrueCam A6 możesz nagrywać nieprzerwanie. W przypadku zapełnienia karty pamięci, automatycznie dojdze do zastąpienia najstarszego nagrania, bez przerwy w płynności nagrywania. Dzięki temu Ty nie musisz się o nic troszczyć. A jednocześnie możesz mieć pewność tego, że żaden istotny moment nie umknie Twojej uwadze. Każde video czy fotografię mozesz ponadto zabezpieczyć przed niepożądanym zastąpieniem.

Detekcja ruchu

Dzięki detekcji ruchu kamera samochodowa TrueCam A6 zacznie automatycznie nagrywać, kiedy czujnik zarejestruje ruch. Dzięki temu powstanie nagranie wideo również w trakcie Twojej nieobecności, a w przypadku uszkodzenia samochodu będziesz miał do dyspozycji jasny dowód wskazujący winnego. Nagranie posiada tak wysoką jakość, że bez problemu rozpoznasz na nim twarz sprawcy lub tablicę rejestracyjną jego samochodu. Jak tylko ruch ustanie, kamera również automatycznie ukończy nagrywanie.

Zabezpieczanie nagrania

Jeżeli chcesz zachować powstałe nagrania, wystarczy wcisnąć przycisk kłódki, który zapewni zabezpieczenie nagrania przed jego niepożądanemu usunięciu. W ten sposób nie spotka Cię sytuacja, kiedy stracisz istostne nagranie przez zastąpienie nowym nagraniem w pętli czasowej. Przycisk zabezpieczenia możesz wykorzystać już podczas nagrywania, ale też później w trybie przeglądania. Nagrania wideo oraz fotografie mogą być następnie odbezpieczone i usunięte ręcznie.

Moduł GPS (opcjonalnie)

Do kamery TrueCam A6 możesz dokupić moduł GPS, który oprócz rejestrowania położenia Twojego samochodu mierzy i rejestruje również prędkość jazdy. Zależy tylko od Ciebie, czy chcesz, aby te dane były widoczne bezpośrednio na nagraniu, czy może wybierzesz możliwość zapisywania ich w dzienniku GPS. Jeżeli nie chcesz, aby prędkość i położenie były rejestrowane w nagraniu, wystarczy wyłączyć tę funkcję. Wszelkie dane możesz później przejrzeć w aplikacji software, w której zobaczysz na mapie całą swoją trasę wraz z prędkością, wykresem G-sensora, przyspieszeniem oraz innymi informacjami.

Detekcja radarów prędkości i funkcja PRĘDKOŚCIOMIERZ (opcjonalnie)

Za pomocą modułu GPS możesz wciąż wykorzystywać funkcję PRĘDKOŚCIOMIERZ, dzięki której możesz wyświetlać na ekranie kamery aktualną prędkość i kierunek, w którym jedziesz. Wyświetli się on w formie kompasu. Moduł zawiera ponadto bazę danych radarów prędkości, dzięki czemu z wyprzedzeniem ujrzysz na ekranie aktualne ograniczenie dozwolonej prędkości oraz odległość od radaru. W bazie danych znajdują się również miejsca, w których trzeba zachować szczególną ostrożność. Wszelka sygnalizacja przebiega zarówno na ekranie, jak i za pomocą komunikatów głosowych. Kamera ostrzeże Cię również o ewentualnym przekroczeniu maksymalnej dozwolonej prędkości. Baza danych zawiera ponad 33 tysiące miejsc z 36 krajów Europy wliczając państwa takie jak Rosja oraz Ukraina. Aktualizacja jest darmowa i można ją przeprowadzić za pomocą plików znajdujących się na naszej stronie internetowej. Z modułem GPS możesz ponadto dokonać wyboru spośród 8 wersji komunikatów głosowych, łącznie z nietypową wersją instrukcji „Statek kosmiczny“.

Wysokiej jakości nagrywanie w nocy

Kamera TrueCam A6 została wyposażona w te najlepsze właściwości optyczne, aby dostarczyła Ci naprawdę wysokiej jakości ujęć nawet w nocy. Nagrywanie oraz fotografowanie w nocy nie stanowi dzięki temu żadnego problemu. Kamera samochodowa rejestruje każdy etap Twojej jazdy nawet przy słabszych warunkach oświetleniowych, dlatego na swojej czarnej skrzynce możesz w stu procentach polegać.

Wymienne filtry polaryzacyjne oraz UV (opcjonalnie)

Kamera samochodowa umożliwia szybką i bezproblemową instalację filtrów polaryzacyjnych oraz filtrów UV, które zapewnią jeszcze wyższą jakość nagrania. Filtr polaryzacyjny CPL niweluje odbicie deski rozdzielczej, w związku z czym Twoje wideo nie będzie posiadało niepożądanych odbić świetlnych. Filtr UV jednocześnie zwiększa nasycenie i głębię kolorów, matuje obszar nieba oraz eliminuje zamglenie odległego horyzontu. Wymienne filtry nie wchodzą w skład zestawu podstawowego.

Funkcja WDR

Kamera została wyposażona w funkcję WDR (Wide Dynamic Range), która zapewnia lepsze rejestrowanie obrazu w sytuacjach, w których część przestrzeni jest bardziej, natomiast druga część mniej oświetlona, a przez to powstaje kontrast między światłem a cieniem. Typowym przykładem takiej sytuacji są ujęcia nocnej jazdy z odbiciami oraz światłami przyjeżdżających z naprzeciwka samochodów. Również w tych warunkach świetlnych kamera mile Cię zaskoczy.

Aplikacja software – wyświetlanie wideo, trasy na mapie, prędkości i przeciążeń. Wszystko w jednym miejscu.


Szybkie wyłączanie ekranu LCD

Dzięki zaawansowanej funkcji możesz wyłączyć ekran LCD w razie gdyby rozpraszał lub oślepiał Cię podczas jazdy. Możesz to zrobić albo ręcznie poprzez wciśnięcie jednego przycisku, albo ustawiając limit czasowy, po którego upłynięciu ekran sam przełączy się do trybu oszczędzania energii. Wykorzystać możesz również opcję wygaszacza ekranu z funkcją PRĘDKOŚCIOMIERZ.

Szybkie wyłącznie dźwięku

Kamera została wyposażona w wysokiej jakości mikrofon do rejestrowania dźwięku – możesz go jednak oczywiście wyłączyć lub ponownie włączyć za pomocą przycisku na kamerze. Docenisz to szczególnie wtedy, kiedy będziesz chciał nagrywać bez dźwięku, np. podczas prowadzenia rozmowy telefonicznej.

Błyskawiczne zdjęcie

Na kamerze TrueCam A6 znajdziesz specjalny przycisk do błyskawicznego wykonywania fotografii. W sytuacjach, kiedy potrzebujesz naprawdę szybko zrobić zdjęcie, nie musisz tracić czasu na przełączanie funkcji lub otwieranie menu. Zdjęcie wykonasz bez konieczności zmiany trybu, a to nawet podczas nagrywania.

Regulacja jasności

Kamerę samochodową możesz w dowolnym momencie dostosować do aktualnych warunków świetlnych. Umożliwia ona bowiem zmianę wartości ekspozycji czyli EV. TrueCam A6 oferuje kilka stopni jasności. Po ich ustawieniu od razu będziesz wiedział, czy dana ekspozycja Ci odpowiada, czy potrzebujesz ją jeszcze dostosować.

Wyświetlanie imienia kierowcy

Ta funkcja jest szczególnie praktyczna w przypadku, kiedy z Twojego firmowego samochodu korzysta kilku kierowców. Zawsze możesz wprowadzić imię aktualnego kierowcy, w związku z czym w przypadku jakichkolwiek komplikacji można bez problemu zidentyfikować zainteresowanego. Co więcej możesz wybrać, czy imię kierowcy będzie się wyświatlało bezpośrednio w nagraniu czy też nie.

Obracanie obrazu o 180°

Kamerę samochodową TrueCam A6 każdy może dostosować do miejsca, w którym ją zainstaluje. Możesz ją nawet zainstalować do góry nogami. W tym przypadku wybierzesz tryb obracania o 180°, który zapewni adekwatne obracanie obrazu również w menu. W związku z tym również nagrania wideo oraz zdjęcia zostaną zapisane we właściwej orientacji.

Podświetlenie LED

W celu nagrywania lub wykonywania zdjęc w ciemności kamera wyposażona w źródło światla LED, które pełni funkcję podświetlenia pomocniczego. W razie wypadku lub innego nieoczekiwanego wydarzenia w ciemności, kamera posłuży w celu dokumentacji oraz wykonanie istotnego materiału dowodowego. Kamerę wystarczy jedynie wyjąć z mocowania i wykorzystać w roli klasycznego aparatu fotograficznego.

Podświetlenie przycisków

Abyś nie miał problemu z obsługą swojej czarnej skrzynki nawet w ciemności, wszystkie przyciski kamery TrueCam A6 są podświetlone. Dzięki temu nie musisz korzystać z innego źródła światła, kiedy chcesz obsługiwać kamerę lub zmieniać jej ustawienia. Jeżeli jednak nie chcesz, aby przyciski były podświetlone, możesz tę funkcję również z łatwością wyłączyć.

Opcjonalne wyświetlanie prędkości

Kolejną z wielu funkcji kamery TrueCam A6 jest możliwość wyboru, czy na nagraniu ma się wyświetlać prędkość jazdy czy też nie. Te dane możesz zachować do celów prywatnych jako informacje wyświetlające się w aplikacji software. Zależy tylko od Ciebie, którą możliwość wybierzesz.

Opcjonalne wyświetlanie położenia

Moduł GPS umożliwia między innymi opcję wyświetlania położenia samochodu. Możesz ją zobaczyć bezpośrednio na nagraniu lub zachować te dane jedynie w celach prywatnych do wyświetlania w aplikacji software. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje położenie było widoczne na nagraniu, wystarczy z łatwością wyłączyć tę funkcję.

Współpraca z mapami

Kamera samochdowa TrueCam A6 z modułem GPS umożliwia wyświetlanie w mapach, dzięki czemu zyskasz komfortowy przegląd o przebiegu swojej jazdy. W przypadku częstszych długodystansowych podróży, na podstawie nagrania zyskasz ogląd prędkości oraz długości poszczególnych tras, dzięki czemu będziesz mógł z łatwością wybrać tę najefektywniejszą.

Aplikacja software

Dzięki aplikacji software na jednym ekranie wyświetlisz wideo, mapę i wykres przyspieszenia oraz prędkości podczas jazdy. G-Sensor zapewnia wyświetlanie w aplikacji zapisu zmiany grawitacji, którą rejestruje.

TrueCam A6 jest dwukanałową kamerą do samochodu przeznaczoną dla codziennych kierowców, rajdowców oraz entuzjastów motoryzacji.