TrueCam A5s

Szukasz naprawdę profesjonalnej kamery samochodowej? Już nie musisz …

Uchwyt eliminuje skomplikowaną i utrudniającą instalację kamery. Żadnego podłączania kabli, ani poszukiwania odpowiedniego kąta. Ta czarna skrzynka potrafi uchwycić niebezpieczne lub niewłaściwe zachowanie w otoczeniu Twojego pojazdu o każdej porze dnia. Kamera została wyposażona w ulepszony chip 2020*, więc rejestruje ujęcia w jeszcze wyższej jakości. Dzięki GPS i aplikacji współpracującej z Google Maps można później szczegółowo analizować wszelkie szczegóły już przebytych tras. TrueCam A5s jest również idealnym pomocnikiem pozwalającym na wykonanie wspaniałych obrazów z miejsc, które napotykamy podczas jazdy.

*Kamery z nowym chipem są już dostępne u wszystkich sprzedawców TrueCam

TrueCam A5s

Widok z przodu na kamerę samochodową TrueCam A5s. Podświetlenie LED, sprytny uchwyt do mocowania kamery i wysokiej klasy obiektyw.

Powiększ

TrueCam A5s

Widok z boku na kamerę TrueCam A5s, wejście na kartę pamięci i wejście HDMI do podłączenia kamery do telewizora lub komputera.

Powiększ

TrueCam A5s

Prosta i wygodna instalacja kamery samochodowej TrueCam A5s przy pomocy specjalnego uchwytu, do którego podłącza się zasilanie. Szybki codzienny montaż – kamerę jedynie wsuniesz w uchwyt i możesz jechać w trasę!

Powiększ

TrueCam A5s

Obsługa kamery TrueCam A5s jest intuicyjna, szybka, a menu po polsku. Najważniejsze funkcje aktywuje się przy pomocy jednego przycisku w trakcie nagrywania.

Powiększ

TrueCam A5s to profesjonalna kamera samochodowa. Chroń siebie i swój zaparkowany pojazd.

Nowy czujnik do jeszcze ostrzejszych obrazów w Full HD

Kamera została wyposażona w nowy czujnik, który uchwyci jeszcze więcej szczegółów. Dzięki nagraniu tablic rejestracyjnych, przechodniów i twarzy osób uzyskamy materiały dowodowe w dzień i w nocy. Kamera samochodowa nagrywa obraz w Full HD 1080p. Wysoką rozdzielczość docenimy w przypadku lekkiego przybliżenia obrazu.

Funkcja PRĘDKOŚCIOMIERZ

Nową funkcją kamery TrueCam A5s jest PRĘDKOŚCIOMIERZ. Dzięki niej możesz bezpośrednio na wyświetlaczu bezpośrednio śledzić aktualną prędkość, z którą jedziesz oraz kierunek jazdy. Te informacje wyświetlają się w formie kompasu. Kamera poinformuje Cię również o zbliżającym się radarze prędkości. Na ekranie wyświetli się limit prędkości aktualny dla najbliższego radaru, odległość do niego oraz ostrzeżenie w przypadku przekroczenia prędkości. Funkcję PRĘDKOŚCIOMIERZ wykorzystasz również jako wygaszacz ekranu, aby nie oślepiał Cię ekran kamery np. podczas jazdy w nocy.

Moduł GPS

Kamera TrueCam A5s posiada moduł GPS. Poza rejestrowaniem położenia samochodu mierzy on także i nagrywa prędkość jazdy. Możesz wybrać, czy prędkość nagrania ma wyświetlać się na stałe przy nagraniu, czy też zapisywać jedynie w dzienniku GPS. Jeżeli nie chcesz, aby prędkość była zapisywana na nagraniu, wystarczy, że wyłączysz tę funkcję w ustawieniach. Zarejestrowane dane z trasy możesz wyświetlać w aplikacji Google Maps.

Detekcja radarów prędkości

Dzięki specjalnej funkcji twoja kamera samochodowa TrueCam poinformuje cię o miejscach, w których dobrze byłoby zachować szczególną ostrożność. Kamera posiada baze danych stacjonarnych oraz odcinkowych radarów prędkości, a także wykrywaczy jazdy na czerwonym świetle oraz innych miejsc, w którym warto być szczególnie ostrożnym. Sygnalizacja przebiega za pomocą instrukcji głosowych wraz z ostrzeganiem o ewentualnym przekraczaniu dozwolonej prędkości. Baza danych zawiera informacje o ponad 33000 strefach niebezpiecznych w 36 krajach Europy, wliczając również Rosję oraz Ukrainę – aktualizacja jest darmowa. Nowością są nietypowe wersje instrukcji głosowych, które możesz pobrać ze strony www.TrueCam/firmware.

Łatwy codzienny montaż

Przy codziennym korzystaniu z wideorejestratora ważne jest, aby instalacja kamery w samochodzie nie była kłopotliwa. Dzięki możliwości przymocowania na stałe uchwytu kamerowego w aucie, do którego podłącza się zasilanie, odpada konieczność skomplikowanego codziennego montażu kamery ze skomplikowanym podłączaniem do niej kabli zasilających i wyborem odpowiedniej pozycji do nagrywania. Kamerę w łatwy sposób po prostu wsuniesz w uchwyt i możesz wyruszać w trasę!

Nagrywanie w pętli

Kamera do auta TrueCam A5s pozwala na nagrywanie w sposób nieprzerwany. W przypadku zapełnienia miejsca na karcie pamięci, wideorejestrator rozpocznie przepisywanie najstarszego nagrania. Nie musisz się dzięki temu obawiać, że będziesz musiał przerywać nagrywanie z powodu przepłnionej pamięci. W razie potrzeby możesz też zabezpieczyć nagrania wideo i zdjęcia, chroniąc je przed przypadkowym usunięciem.

G-sensor

G-sensor, zwany także czujnikiem przeciążenia lub grawitacyjnym, to czujnik, który w formie wykresu rejestruje kierunek jazdy w trzech osiach przestrzennych. W przypadku uderzenia w Twój samochód, czujnik dokładnie rozpozna, skąd nastąpiło. Dane te można potem z łatwością przejrzeć w odtwarzaczu GPS. Dzięki czujnikowi G-sensor wideorejestrator rozpozna ewentualną kolizję i automatycznie zabezpieczy w tym momencie nagranie, aby nie doszło do jego nadpisania przez nowsze pliki w trybie nagrywania w pętli.

Zabezpieczanie wideo

Jeżeli chcesz zachować aktualne nagranie, wystarczy wcisnąć przycisk kłódki. W ten sposób nagranie zostanie zabezpieczone i nie będzie groziło mu nadpisanie przez inny, nowszy plik. Przycisku można użyć w dowolnym momencie, przy przeglądaniu galerii wideo lub w trakcie nagrywania. Możesz w ten sposób dokonywać archiwizacji nagrań do późniejszego użytku. Wykonane nagrania wideo i zdjęcia można także kiedykolwiek odbezpieczyć i usunąć ręcznie.

Wyświetlacz LCD z polskim menu

Ważnym elementem wyposażenia TrueCam A5s jest wyświetlacz LCD, który pozwala na kontrolę nagrań „czarnej skrzynki“, odtworzenie nagrania w wideorejestratorze czy ustawienie niezbędnych funkcji kamery. Menu obsługi kamery TrueCam A5s ma zrozumiałą strukturę i jest w całości po polsku, dzięki czemu obsługa urządzenia nie będzie kłopotliwa.

Detekcja ruchu

Kamera samochodowa TrueCam rozpocznie nagrywanie w momencie, gdy włączy się czujnik ruchu. Funkcję detekcji ruchu docenisz zwłaszcza, gdy ktoś przy cofaniu auta uderzy w Twój zaparkowany samochód lub uszkodzi go w inny sposób. Dzięki kamerze będziesz miał dowód w postaci nagrania sprawcy lub rejestracji jego samochodu.

Wymienne filtry polaryzacyjne i UV

Kamera samochodowa TrueCam A5s oferuje możliwość bezproblemowego przytwierdzenia na obiektyw filtrów polaryzacyjnych CPV albo filtrów UV. Filtr polaryzacyjny CPL likwiduje odblaski, dzięki czemu na nagraniu nie znajdują się niepożądane odbicia światła, a przede wszystkim nie widać odbicia przedniej szyby. Filtr UV zwiększa nasycenie i intensywność kolorów, przyciemnia obraz nieba oraz usuwa mgłę na odległym horyzoncie. Wymienne filtry CPL i UV nie są dostępne w zestawie podstawowym.

Nagrywanie w nocy

Aby można było mieć całkowitą pewność, że „czarna skrzynka“ wykona ujęcia odpowiedniej jakości, wideorejestrator TrueCam A5s wyposażony został w najlepsze elementy optyczne i zaprogramowany tak, aby umożliwić wykonywanie jak najlepszych nagrań nocnych. Wykonywanie nagrań wideo lub zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych i w nocy nie stanowi już żadnego problemu!

Aplikacja software – wyświetlanie wideo, prędkości i trasy na mapie. Wszystko w jednym miejscu.

Szybkie wyłączenie ekranu LCD

Praktyczna funkcja pozwala na wyłączenie lub włączenie wyświetlacza LCD w przypadku, gdyby przeszkadzał Ci lub oślepiał w czasie jazdy. Ekran można wyłączyć zarówno przy pomocy jednego przycisku, jak i ustawiając limit czasu, po którym sam przełączy się w tryb uśpienia.

Szybkie wyłączenie dźwięku

Praktyczna funkcja pozwala na włączenie lub wyłączenie nagrywania dźwięku. Od Ciebie tylko zależy, czy chcesz filmować z dźwiękiem, czy bez niego, np. gdy wykonujesz telefon.

Natychmiastowe zdjęcie

Gdy chcemy wykonać jakieś zdjęcie naprawdę szybko, ostatnim czego potrzebujemy, jest otwieranie menu i szukanie odpowiedniej funkcji w ustawieniach. Dlatego wideorejestrator jazdy TrueCam A5s jest zaopatrzony w przycisk, który można w dowolnym momencie nacisnąć, by wykonać zdjęcie bez konieczności zmieniania trybu w opcjach. Z funkcji można skorzystać również w trakcie nagrywania.

Regulacja jasności

Aby łatwiej poradzić sobie ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi, możesz wybrać w menu poziom ekspozycji świetlnej, tzw. EV. Kamera samochodowa TrueCam A5s oferuje do wyboru kilka poziomów jasności. Po wybraniu danej ekspozycji możesz od razu na ekranie LCD skontrolować, czy jest ona odpowiednia, czy warto może dokonać jeszcze jednej zmiany.

Wyświetlanie imienia kierowcy

Funkcja ta jest przydatna zwłaszcza w przypadku, gdy z jednego samochodu służbowego korzysta więcej kierowców. Do pamięci kamery można wprowadzić imię każdego z nich, tak aby w razie potrzeby można było z łatwością zidentyfikować kierowcę. Po włączeniu funkcji imię danego kierowcy wyświetla się bezpośrednio na nagraniu.

Obrót obrazu o 180°

Kamera samochodowa TrueCam A5s będzie się dostosowywać do sposobu jej umieszczenia w samochodzie; można ją umieścić w aucie nawet do góry nogami. Po wybraniu opcji obrotu obrazu o 180°, nie tylko obraz, ale wszystko, co widoczne na wyświetlaczu, będzie zorientowane w sposób standardowy. Właściwie zorientowane będą również wykonywane nagrania wideo i fotografie.

Podświetlenie LED

Do celów nagrywania lub fotografowania w ciemnościach kamera samochodowa TrueCam A5s jest zaopatrzona w dodatkowe podświetlenie LED. Jest to bardzo praktyczne narzędzie, gdy potrzebujesz wykonać dokumentację powypadkową z wypadku, ktory wydarzył się w nocy. Kamerę wystarczy zdjąć z uchwytu i użyć w charakterze kamery cyfrowej do zrobienia zdjęć szkody i wykonania materiałów dowodowych.

Podświetlane przyciski

Wideorejestrator TrueCam A5s widzi dobrze też w nocy; niestety tego samego nie można powiedzieć o ludziach. Aby obsługa kamery samochodowej w nocy nie przysparzała Ci żadnego problemu, ma podświetlane wszystkie swoje przyciski. Dzięki temu nie musisz korzystać już z innych źródeł światła przy kontakcie z kamerą. Funkcję podświetlanych klawiszy można w łatwy sposób wyłączyć w menu.

Opcjonalne wyświetlanie prędkości

Jedną z wielu możliwości, jakie oferuje wideorejestrator TrueCam A5s, jest wybór, czy na nagraniu wideo ma być wyświetlana prędkość jazdy. Opcję tę można regulować stosownie do potrzeb.

Opcjonalne wyświetlanie położenia

Moduł GPS wśród wielu swoich funkcji pozwala także na wyświetlanie lokalizacji pojazdu. Opcję tę można z łatwością dezaktywować w menu.

Współpraca z Google Maps

Kamera samochodowa TrueCam A5s oferuje przyjazną usługę polegającą na współpracy modułu GPS z aplikacją Google Maps. Dzięki niej możesz zobrazować na wyświetlaczu przebieg swojej trasy. Jeżeli wykonujesz częste przejazdy autem na znaczną odległość, uzyskasz na podstawie nagrań dobre wyobrażenie o prędkości i długości poszczególnych odcinków podróży, co ułatwi Ci zdecydować się w ostateczności na najlepszą trasę.

Aplikacja software

Model TrueCam A5s ma zainstalowaną aplikację oprogramowania, w której na jednym ekranie wyświetlane są jednocześnie nagranie, mapa Google i wykres prędkości. Dzięki czujnikowi ruchu G-sensor widoczny jest też w tej aplikacji rejestr zmian grawitacji rejestrowanych przez czujnik.

Czarna skrzynka TrueCam A5s jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i entuzjastów motoryzacji!