TrueCam A5

Szukasz naprawdę profesjonalnej kamery samochodowej? Już nie musisz …

Jeżeli szukasz wysokiej klasy, profesjonalnej kamery samochodowej, już nie musisz szukać dalej… Rejestrator TrueCam A5– w przeciwieństwie do innych czarnych skrzynek – posiada wysoką jakość nagrań; bez problemu rozpoznasz na nich tablice rejestracyjne, a także twarze osób, zarówno w dzień, jak i w nocy. Wszystko to w najwyższej możliwej ostrości i ze szczegółami!

Wielką zaletą wideorejestratora TrueCam jest prosta obsługa, nie nastręczająca kłopotów przy codziennym użytkowaniu. Jest ona zapewniona przez możliwość trwałego montażu uchwytu kamerowego w samochodzie. Do niego podłączone jest na stałe zasilanie, dzięki czemu przestaje być konieczna codzienna skomplikowana instalacja kamery, podłączanie kabli zasilających i wybieranie odpowiedniej pozycji do nagrywania, z czym mamy do czynienia w przypadku konkurencyjnych kamer.

Rejestrator jazdy TrueCam A5 uchwyci również każde niebezpieczne czy podejrzane zachowanie przy Twoim pojeździe, niezależnie od pory dnia czy nocy. Dzięki modułowi GPS i aplikacji Google Maps, z którą współpracuje, będziesz mieć możliwość analizy dowolnych szczegółów już przejechanych tras. Kamera TrueCam A5 może się także przydać przy wykonywaniu przepięknych ujęć z miejsc, którymi przejeżdżasz, lub przy uprawianiu sportów motoryzacyjnych.

TrueCam A5

Widok z przodu na kamerę samochodową TrueCam A5. Podświetlenie LED, sprytny uchwyt do mocowania kamery i wysokiej klasy obiektyw.

Powiększ

TrueCam A5

Widok z boku na kamerę TrueCam A5, wejście na kartę pamięci i wejście HDMI do podłączenia kamery do telewizora lub komputera.

Powiększ

TrueCam A5

Prosta i wygodna instalacja kamery samochodowej TrueCam A5 przy pomocy specjalnego uchwytu, do którego podłącza się zasilanie. Szybki codzienny montaż – kamerę jedynie wsuniesz w uchwyt i możesz jechać w trasę!

Powiększ

TrueCam A5

Obsługa kamery TrueCam A5 jest intuicyjna, szybka, a menu po polsku. Najważniejsze funkcje aktywuje się przy pomocy jednego przycisku w trakcie nagrywania.

Powiększ

TrueCam A5 to profesjonalna kamera samochodowa. Chroń siebie i swój zaparkowany pojazd.

Nagrywanie w Full HD 1080p

Kamera samochodowa TrueCam A5 nagrywa w rozdzielczości Full HD 1080p. Jakość nagrań wykonanych przez tę kamerę samochodową pozwala na rozpoznanie nawet najmniejszych szczegółów – sylwetki ludzkiej, twarzy lub numeru rejestracji. Niezależnie od tego, czy kręcisz w dzień, w nocy, w dobrych czy złych warunkach oświetleniowych.

Moduł GPS

Kamera TrueCam A5 posiada moduł GPS. Poza rejestrowaniem położenia samochodu mierzy on także i nagrywa prędkość jazdy. Możesz wybrać, czy prędkość nagrania ma wyświetlać się na stałe przy nagraniu, czy też zapisywać jedynie w dzienniku GPS. Jeżeli nie chcesz, aby prędkość była zapisywana na nagraniu, wystarczy, że wyłączysz tę funkcję w ustawieniach. Zarejestrowane dane z trasy możesz wyświetlać w aplikacji Google Maps.

Detekcja radarów prędkości

Nowość

Dzięki specjalnej funkcji twoja kamera samochodowa TrueCam poinformuje cię o miejscach, w których dobrze byłoby zachować szczególną ostrożność. Kamera posiada baze danych stacjonarnych oraz odcinkowych radarów prędkości, a także wykrywaczy jazdy na czerwonym świetle oraz innych miejsc, w którym warto być szczególnie ostrożnym. Sygnalizacja przebiega za pomocą instrukcji głosowych wraz z ostrzeganiem o ewentualnym przekraczaniu dozwolonej prędkości. Baza danych zawiera informacje o ponad 33000 strefach niebezpiecznych w 36 krajach Europy, wliczając również Rosję oraz Ukrainę – aktualizacja jest darmowa. Nowością są nietypowe wersje instrukcji głosowych, które możesz pobrać ze strony www.TrueCam/firmware.

Łatwy codzienny montaż

Przy codziennym korzystaniu z wideorejestratora ważne jest, aby instalacja kamery w samochodzie nie była kłopotliwa. Dzięki możliwości przymocowania na stałe uchwytu kamerowego w aucie, do którego podłącza się zasilanie, odpada konieczność skomplikowanego codziennego montażu kamery ze skomplikowanym podłączaniem do niej kabli zasilających i wyborem odpowiedniej pozycji do nagrywania. Kamerę w łatwy sposób po prostu wsuniesz w uchwyt i możesz wyruszać w trasę!

Nagrywanie w pętli

Kamera do auta TrueCam A5 pozwala na nagrywanie w sposób nieprzerwany. W przypadku zapełnienia miejsca na karcie pamięci, wideorejestrator rozpocznie przepisywanie najstarszego nagrania. Nie musisz się dzięki temu obawiać, że będziesz musiał przerywać nagrywanie z powodu przepłnionej pamięci. W razie potrzeby możesz też zabezpieczyć nagrania wideo i zdjęcia, chroniąc je przed przypadkowym usunięciem.

G-sensor

G-sensor, zwany także czujnikiem przeciążenia lub grawitacyjnym, to czujnik, który w formie wykresu rejestruje kierunek jazdy w trzech osiach przestrzennych. W przypadku uderzenia w Twój samochód, czujnik dokładnie rozpozna, skąd nastąpiło. Dane te można potem z łatwością przejrzeć w odtwarzaczu GPS. Dzięki czujnikowi G-sensor wideorejestrator rozpozna ewentualną kolizję i automatycznie zabezpieczy w tym momencie nagranie, aby nie doszło do jego nadpisania przez nowsze pliki w trybie nagrywania w pętli.

Zabezpieczanie wideo

Jeżeli chcesz zachować aktualne nagranie, wystarczy wcisnąć przycisk kłódki. W ten sposób nagranie zostanie zabezpieczone i nie będzie groziło mu nadpisanie przez inny, nowszy plik. Przycisku można użyć w dowolnym momencie, przy przeglądaniu galerii wideo lub w trakcie nagrywania. Możesz w ten sposób dokonywać archiwizacji nagrań do późniejszego użytku. Wykonane nagrania wideo i zdjęcia można także kiedykolwiek odbezpieczyć i usunąć ręcznie.

Wyświetlacz LCD z polskim menu

Ważnym elementem wyposażenia TrueCam A5 jest wyświetlacz LCD, który pozwala na kontrolę nagrań „czarnej skrzynki“, odtworzenie nagrania w wideorejestratorze czy ustawienie niezbędnych funkcji kamery. Menu obsługi kamery TrueCam A5 ma zrozumiałą strukturę i jest w całości po polsku, dzięki czemu obsługa urządzenia nie będzie kłopotliwa.

Detekcja ruchu

Kamera samochodowa TrueCam rozpocznie nagrywanie w momencie, gdy włączy się czujnik ruchu. Funkcję detekcji ruchu docenisz zwłaszcza, gdy ktoś przy cofaniu auta uderzy w Twój zaparkowany samochód lub uszkodzi go w inny sposób. Dzięki kamerze będziesz miał dowód w postaci nagrania sprawcy lub rejestracji jego samochodu.

Wymienne filtry polaryzacyjne i UV

Kamera samochodowa TrueCam A5 oferuje możliwość bezproblemowego przytwierdzenia na obiektyw filtrów polaryzacyjnych CPV albo filtrów UV. Filtr polaryzacyjny CPL likwiduje odblaski, dzięki czemu na nagraniu nie znajdują się niepożądane odbicia światła, a przede wszystkim nie widać odbicia przedniej szyby. Filtr UV zwiększa nasycenie i intensywność kolorów, przyciemnia obraz nieba oraz usuwa mgłę na odległym horyzoncie. Wymienne filtry CPL i UV nie są dostępne w zestawie podstawowym.

Nagrywanie w nocy

Aby można było mieć całkowitą pewność, że „czarna skrzynka“ wykona ujęcia odpowiedniej jakości, wideorejestrator TrueCam A5 wyposażony został w najlepsze elementy optyczne i zaprogramowany tak, aby umożliwić wykonywanie jak najlepszych nagrań nocnych. Wykonywanie nagrań wideo lub zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych i w nocy nie stanowi już żadnego problemu!

Aplikacja software – wyświetlanie wideo, prędkości i trasy na mapie. Wszystko w jednym miejscu.

Szybkie wyłączenie ekranu LCD

Praktyczna funkcja pozwala na wyłączenie lub włączenie wyświetlacza LCD w przypadku, gdyby przeszkadzał Ci lub oślepiał w czasie jazdy. Ekran można wyłączyć zarówno przy pomocy jednego przycisku, jak i ustawiając limit czasu, po którym sam przełączy się w tryb uśpienia.

Szybkie wyłączenie dźwięku

Praktyczna funkcja pozwala na włączenie lub wyłączenie nagrywania dźwięku. Od Ciebie tylko zależy, czy chcesz filmować z dźwiękiem, czy bez niego, np. gdy wykonujesz telefon.

Natychmiastowe zdjęcie

Gdy chcemy wykonać jakieś zdjęcie naprawdę szybko, ostatnim czego potrzebujemy, jest otwieranie menu i szukanie odpowiedniej funkcji w ustawieniach. Dlatego wideorejestrator jazdy TrueCam A5 jest zaopatrzony w przycisk, który można w dowolnym momencie nacisnąć, by wykonać zdjęcie bez konieczności zmieniania trybu w opcjach. Z funkcji można skorzystać również w trakcie nagrywania.

Regulacja jasności

Aby łatwiej poradzić sobie ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi, możesz wybrać w menu poziom ekspozycji świetlnej, tzw. EV. Kamera samochodowa TrueCam A5 oferuje do wyboru kilka poziomów jasności. Po wybraniu danej ekspozycji możesz od razu na ekranie LCD skontrolować, czy jest ona odpowiednia, czy warto może dokonać jeszcze jednej zmiany.

Wyświetlanie imienia kierowcy

Funkcja ta jest przydatna zwłaszcza w przypadku, gdy z jednego samochodu służbowego korzysta więcej kierowców. Do pamięci kamery można wprowadzić imię każdego z nich, tak aby w razie potrzeby można było z łatwością zidentyfikować kierowcę. Po włączeniu funkcji imię danego kierowcy wyświetla się bezpośrednio na nagraniu.

Obrót obrazu o 180°

Kamera samochodowa TrueCam A5 będzie się dostosowywać do sposobu jej umieszczenia w samochodzie; można ją umieścić w aucie nawet do góry nogami. Po wybraniu opcji obrotu obrazu o 180°, nie tylko obraz, ale wszystko, co widoczne na wyświetlaczu, będzie zorientowane w sposób standardowy. Właściwie zorientowane będą również wykonywane nagrania wideo i fotografie.

Podświetlenie LED

Do celów nagrywania lub fotografowania w ciemnościach kamera samochodowa TrueCam A5 jest zaopatrzona w dodatkowe podświetlenie LED. Jest to bardzo praktyczne narzędzie, gdy potrzebujesz wykonać dokumentację powypadkową z wypadku, ktory wydarzył się w nocy. Kamerę wystarczy zdjąć z uchwytu i użyć w charakterze kamery cyfrowej do zrobienia zdjęć szkody i wykonania materiałów dowodowych.

Podświetlane przyciski

Wideorejestrator TrueCam A5 widzi dobrze też w nocy; niestety tego samego nie można powiedzieć o ludziach. Aby obsługa kamery samochodowej w nocy nie przysparzała Ci żadnego problemu, ma podświetlane wszystkie swoje przyciski. Dzięki temu nie musisz korzystać już z innych źródeł światła przy kontakcie z kamerą. Funkcję podświetlanych klawiszy można w łatwy sposób wyłączyć w menu.

Opcjonalne wyświetlanie prędkości

Jedną z wielu możliwości, jakie oferuje wideorejestrator TrueCam A5, jest wybór, czy na nagraniu wideo ma być wyświetlana prędkość jazdy. Opcję tę można regulować stosownie do potrzeb.

Opcjonalne wyświetlanie położenia

Moduł GPS wśród wielu swoich funkcji pozwala także na wyświetlanie lokalizacji pojazdu. Opcję tę można z łatwością dezaktywować w menu.

Współpraca z Google Maps

Kamera samochodowa TrueCam A5 oferuje przyjazną usługę polegającą na współpracy modułu GPS z aplikacją Google Maps. Dzięki niej możesz zobrazować na wyświetlaczu przebieg swojej trasy. Jeżeli wykonujesz częste przejazdy autem na znaczną odległość, uzyskasz na podstawie nagrań dobre wyobrażenie o prędkości i długości poszczególnych odcinków podróży, co ułatwi Ci zdecydować się w ostateczności na najlepszą trasę.

Aplikacja software

Model TrueCam A5 ma zainstalowaną aplikację oprogramowania, w której na jednym ekranie wyświetlane są jednocześnie nagranie, mapa Google i wykres prędkości. Dzięki czujnikowi ruchu G-sensor widoczny jest też w tej aplikacji rejestr zmian grawitacji rejestrowanych przez czujnik.

Czarna skrzynka TrueCam A5 jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i entuzjastów motoryzacji!