TrueCam A5 Pro WiFi

Jeszcze bardziej praktyczny dzięki wbudowanemu WiFi. Jeszcze efektywniejszy dzięki nowemu chipowi.

Zachowując standardowe świetne funkcje modelu, przeprowadziliśmy w nim wiele ulepszeń. W efekcie mamy do czynienia z całkowicie nową kamerą samochodową – TrueCam A5 Pro WiFi. Problemy na drodze zawsze są źródłem stresu. Nasza kamera, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, pomoże ci radzić sobie z nimi ze spokojem. Dzięki możliwości nagrywania w wysokiej rozdzielczości, bez problemu rozpoznasz tablice rejestracyjne otaczających samochodów oraz twarze osób jak w dzień, tak i w nocy w najmniejszym szczególe. W ten sposób zawsze będziesz w posiadaniu materiału dowodowego, bez względu na to, co ci się przydarzy.

Ogromną zaletą kamery jest łatwa praca i obsługa. Zwyczajnie wsuwasz kamerę do mocowania z zasilaniem, w związku z czym nie musisz jej każdego dnia instalować na nowo na przedniej szybie. Z równą łatwością możesz kamerę wyjąć i zabrać ze sobą.

Nowością jest wbudowane WiFi, służące jeszcze łatwiejszej pracy z nagranymi ujęciami. Nie musisz podłączać kamery do komputera ani wyciągać z niej karty SD. Wystarczy po prostu pobrać aplikację na smartphone’a i od razu możesz rozpocząć pracę z nagraniem.

TrueCam A5 Pro WiFi

Widok z przodu na kamerę samochodową TrueCam A5 Pro WiFi. Podświetlenie LED, sprytny uchwyt do mocowania kamery i wysokiej klasy obiektyw.

Powiększ

TrueCam A5 Pro WiFi

Widok z boku na kamerę TrueCam A5 Pro WiFi, wejście na kartę pamięci i wejście HDMI do podłączenia kamery do telewizora lub komputera.

Powiększ

TrueCam A5 Pro WiFi

Prosta i wygodna instalacja kamery samochodowej TrueCam A5 Pro WiFi przy pomocy specjalnego uchwytu, do którego podłącza się zasilanie. Szybki codzienny montaż – kamerę jedynie wsuniesz w uchwyt i możesz jechać w trasę!

Powiększ

TrueCam A5 Pro WiFi

Obsługa kamery TrueCam A5 Pro WiFi jest intuicyjna, szybka, a menu po polsku. Najważniejsze funkcje aktywuje się przy pomocy jednego przycisku w trakcie nagrywania.

Powiększ

Dbaj o bezpieczeństwo własne i swojego samochodu z kamerą TrueCam A5 Pro WiFi.

Twoja trasa w Full HD 1080p

TrueCam A5 Pro WiFi potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu bez problemu rozpozna wszystkie kluczowe dla ujęcia obiekty, takie jak np. rejestracje otaczających samochodów czy twarze kierowców. Dzięki nowemu, efektywniejszemu chipowi i częstotliwości klatek 30 fps kamera uchwyci szybko przemieszczające się samochody, rowerzystów czy pieszych. A to wszystko przy zachowaniu szczegółów i ostrości, nawet przy niesprzyjających warunkach świetlnych.

Wygodne połączenie przez WiFi

Nie noś ze sobą kabli ani adapterów. Jak podpowiada sama nazwa, kamera samochodowa TrueCam A5 Pro WiFi ma w sobie wbudowaną bezprzewodową sieć WiFi. Abyś mógł sterować nią na odległość, pracować z nagraniami i mieć dostęp do podglądu aktualnie rejestrowanych ujęć, pobierz aplikację FinalCam. Jest dostępna dla telefonów oraz tabletów z systemem Android lub iOS.

Precyzyjny moduł GPS

TrueCam A5 Pro WiFi jest wyposażony w inteligentny moduł GPS. Oprócz rejestrowania położenia, mierzy i nagrywa prędkość jazdy. Dzięki temu masz możliwość wyboru, czy chcesz wyświetlać prędkość na stałe w nagraniu, czy zapisywać ją jedynie w danych z GPS. Jeżeli nie chcesz rejestrować prędkości w nagraniu, wystarczy wyłączyć tę funkcję. Zarejestrowane dane możesz następnie odtworzyć za pomocą aplikacji na Google Maps.

Detekcja radarów prędkości

Dzięki obszernej bazie danych stacjonarnych fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości lub sygnalizacji świetlnej z detekcją jazdy na czerwonym świetle, TrueCam w porę powiadomi Cię o miejscach, w których warto zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. O ewentualnych utrudnieniach kamera poinformuje Cię za pomocą instrukcji głosowych oraz komunikatu na ekranie – łącznie z ostrzeżeniem o przekroczeniu dozwolonej prędkości. Lista zawiera ponad 37 tysięcy niebezpiecznych stref w 36 krajach europejskich, włączając Rosję. Aktualizację bazy danych będziesz mógł dwa razy w roku pobrać bezpłatnie z naszej strony internetowej albo poinformujemy Cię o nich za pomocą e-maila. Podczas jazdy będziesz mógł urozmaicić sobie trasę kilkoma różnymi wersjami komunikatów głosowych.

PRĘDKOŚCIOMIERZ z myślą o spokojnej jeździe

Podobnie jak pozostałe wyjątkowe modele, kamera TrueCam A5 Pro WiFi posiada wbudowaną fukcję PRĘDKOŚCIOMIERZA. Będzie cię nieustannie informować o prędkości jazdy oraz jej kierunku wyświetlanym w formie kompasu. Ponadto na ekranie zobaczysz odległość do najbliższego radaru oraz odpowiadający mu limit prędkości. Jeżeli przekroczysz dozwoloną prędkość, zaświeci się ostrzeżenie. PRĘDKOŚCIOMIERZ świetnie sprawdza się w roli wygaszacza ekranu – jego przyjemne barwy nie będą razić cię w nocy.

Szybka codzienna instalacja

Aby użytkowanie kamery nie zajmowało ci zbyt wiele czasu, jej instalacja musi być maksymalnie ułatwiona. Na szczęście wsunięcie TrueCam A5 Pro WiFi do mocowania z zasilaniem zajmie ci zaledwie kilka sekund. Z podobną łatwością możesz ją w dowolnym momencie zdjąć i wziąć ze sobą. Już nigdy nie będzie konieczne spędzanie cennych minut na mocowaniu kamery do szyby, podłączaniu okablowania i zasilania. Po prostu wsuniesz i jedziesz.

Nagrywanie w pętli i Timelapse

Dzięki kamerze samochodowej TrueCam A5 Pro WiFi możesz nagrywać bez przerwy. W przypadku zapełnienia pamięci kamera sama zacznie zastępować najstarsze nagrania tymi najnowszymi. Wystarczy wybrać, jak długie mają być poszczególne odcinki zapisu. Wybierz interwał trzy, pięć lub dziesięć minut. Im krótsze wideo, tym łatwiejsze będzie jego przesłanie – bez względu na to, gdzie akurat będziesz się znajdować. Możesz też tworzyć nagrania Timelapse wideo – wystarczy ustawić częstotliwość klatek. Dzięki mniejszej ilości klatek na sekundę, na karcie pamięci zmieści się wyraźnie dłuższy odcinek czasu, bez utraty jakości wideo. Możliwy jest również podgląd nagrania w przyspieszonym tempie.

G-sensor i zabezpieczanie nagrania

G-sensor – czy też czujnik przeciążenia albo czujnik grawitacyjny – zarejestruje kierunek jazdy w trzech osiach przestrzennych, a w razie wypadku rozpozna, z której strony nastąpiło uderzenie. Może to być przydatne przy udowadnianiu, kto jest odpowiedzialny za spowodowanie stłuczki. Jeżeli G-sensor oceni sytuację jako niebezpieczną, automatycznie zabezpieczy powstałe wideo, aby nie doszło do jego zastąpienia. Nagrania możesz też zabezpieczać ręcznie, wciskając odpowiedni przycisk.

Ekran LCD z polskim menu

Istotnym elementem TrueCam A5 Pro WiFi jest ekran LCD, dzięki któremu możesz natychmiast skontrolować wykonane ujęcie, z łatwością zmieniać ustawienia kamery albo wykorzystać funkcję PRĘDKOŚCIOMIERZA. Menu obsługi kamery TrueCam jest dostępne całkowicie w języku polskim, dlatego przy jej obsłudze nie spotkają cię żadne utrudnienia. Przekonasz się, że dzięki prostocie menu, zorientujesz się w nim w ciągu jednej chwili.

Tryb parkowania

Już nie musisz się martwić o swoje zaparkowane auto. Kamera TrueCam A5 Pro WiFi, dzięki wbudowanej baterii, umożliwi kontrolę jej otoczenia nawet przez okres 24 godzin. Jak tylko wykryje poruszenie auta, uruchomi nagrywanie. Jeżeli ktoś uderzy w twój samochód na przykład podczas cofania, będziesz mieć jasny dowód razem z numerem rejestracyjnym winowajcy.

Opcjonalne filtry: polaryzacyjny i UV

W przypadku kamery samochodowej TrueCam A5 Pro WiFi możliwe jest bezproblemowe zamontowanie na obiektywie filtra polaryzacyjnego CPL albo filtra UV. Filtr polaryzacyjny CPL usunie niechciane odblaski świetlne i odbicie przedniej szyby na twoich nagraniach. Filtr UV zwiększa nasycenie oraz intensywność kolorów, ściemnia widok nieba i eliminuje zamglenie na dalekim horyzoncie. Wszystkie akcesoria możesz dokupić w dowolnym momencie.

Nagrywanie w nocy

Abyś miał całkowitą pewność, że twoja nowa czarna skrzynka wykona wyraźne ujęcie bez względu na warunki oświetleniowe, kamera TrueCam A5 Pro WiFi została wyposażona w najlepszą optykę i pomyślana tak, aby w nocy wykonywała wysokiej jakości ujęcia. Nagrywanie lub fotografowanie w nocy lub w złych warunkach oświetleniowych nie stanowi już żadnego problemu.

Aplikacja software – wyświetlanie wideo, prędkości i trasy na mapie. Wszystko w jednym miejscu.

Obrót obrazu o 180°

Kamera samochodowa TrueCam A5 Pro WiFi będzie się dostosowywać do sposobu jej umieszczenia w samochodzie; można ją umieścić w aucie nawet do góry nogami. Po wybraniu opcji obrotu obrazu o 180°, nie tylko obraz, ale wszystko, co widoczne na wyświetlaczu, będzie zorientowane w sposób standardowy. Właściwie zorientowane będą również wykonywane nagrania wideo i fotografie.

Szybkie wyłączenie ekranu LCD

Praktyczna funkcja pozwala na wyłączenie lub włączenie wyświetlacza LCD w przypadku, gdyby przeszkadzał Ci lub oślepiał w czasie jazdy. Ekran można wyłączyć zarówno przy pomocy jednego przycisku, jak i ustawiając limit czasu, po którym sam przełączy się w tryb uśpienia.

Współpraca z Google Maps

Kamera samochodowa TrueCam A5 Pro WiFi oferuje przyjazną usługę polegającą na współpracy modułu GPS z aplikacją Google Maps. Dzięki niej możesz zobrazować na wyświetlaczu przebieg swojej trasy. Jeżeli wykonujesz częste przejazdy autem na znaczną odległość, uzyskasz na podstawie nagrań dobre wyobrażenie o prędkości i długości poszczególnych odcinków podróży, co ułatwi Ci zdecydować się w ostateczności na najlepszą trasę.

Aplikacja software

Model TrueCam A5 Pro WiFi ma zainstalowaną aplikację oprogramowania, w której na jednym ekranie wyświetlane są jednocześnie nagranie, mapa Google i wykres prędkości. Dzięki czujnikowi ruchu G-sensor widoczny jest też w tej aplikacji rejestr zmian grawitacji rejestrowanych przez czujnik.

Podświetlenie LED

Do celów nagrywania lub fotografowania w ciemnościach kamera samochodowa TrueCam A5 Pro WiFi jest zaopatrzona w dodatkowe podświetlenie LED. Jest to bardzo praktyczne narzędzie, gdy potrzebujesz wykonać dokumentację powypadkową z wypadku, ktory wydarzył się w nocy. Kamerę wystarczy zdjąć z uchwytu i użyć w charakterze kamery cyfrowej do zrobienia zdjęć szkody i wykonania materiałów dowodowych.

Natychmiastowe zdjęcie

Gdy chcemy wykonać jakieś zdjęcie naprawdę szybko, ostatnim czego potrzebujemy, jest otwieranie menu i szukanie odpowiedniej funkcji w ustawieniach. Dlatego wideorejestrator jazdy TrueCam A5 Pro WiFi jest zaopatrzony w przycisk, który można w dowolnym momencie nacisnąć, by wykonać zdjęcie bez konieczności zmieniania trybu w opcjach. Z funkcji można skorzystać również w trakcie nagrywania.

Szybkie wyłączenie dźwięku

Praktyczna funkcja pozwala na włączenie lub wyłączenie nagrywania dźwięku. Od Ciebie tylko zależy, czy chcesz filmować z dźwiękiem, czy bez niego, np. gdy wykonujesz telefon.

Regulacja jasności

Aby łatwiej poradzić sobie ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi, możesz wybrać w menu poziom ekspozycji świetlnej, tzw. EV. Kamera samochodowa TrueCam A5 Pro WiFi oferuje do wyboru kilka poziomów jasności. Po wybraniu danej ekspozycji możesz od razu na ekranie LCD skontrolować, czy jest ona odpowiednia, czy warto może dokonać jeszcze jednej zmiany.

Wyświetlanie imienia kierowcy

Funkcja ta jest przydatna zwłaszcza w przypadku, gdy z jednego samochodu służbowego korzysta więcej kierowców. Do pamięci kamery można wprowadzić imię każdego z nich, tak aby w razie potrzeby można było z łatwością zidentyfikować kierowcę. Po włączeniu funkcji imię danego kierowcy wyświetla się bezpośrednio na nagraniu.

Podświetlane przyciski

Wideorejestrator TrueCam A5 Pro WiFi widzi dobrze też w nocy; niestety tego samego nie można powiedzieć o ludziach. Aby obsługa kamery samochodowej w nocy nie przysparzała Ci żadnego problemu, ma podświetlane wszystkie swoje przyciski. Dzięki temu nie musisz korzystać już z innych źródeł światła przy kontakcie z kamerą. Funkcję podświetlanych klawiszy można w łatwy sposób wyłączyć w menu.

Opcjonalne wyświetlanie prędkości

Jedną z wielu możliwości, jakie oferuje wideorejestrator TrueCam A5 Pro WiFi, jest wybór, czy na nagraniu wideo ma być wyświetlana prędkość jazdy. Opcję tę można regulować stosownie do potrzeb.

Opcjonalne wyświetlanie położenia

Moduł GPS wśród wielu swoich funkcji pozwala także na wyświetlanie lokalizacji pojazdu. Opcję tę można z łatwością dezaktywować w menu.

Kamera samochodowa TrueCam A5 Pro WiFi – w razie wypadku będziesz miał dowód online.